107,6 FM

Zbigniew Woźniak: Ksiądz nie był tajnym współpracownikiem

Wracamy do sprawy fałszowania teczki śląskiego księdza przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Katowicach.

Zbigniew Woźniak: ksiądz nie był tajnym współpracownikiem
Radio eM

 -Ksiądz nie był tajnym współpracownikiem, choć wskazują na to dokumenty - powiedział Radiu eM prowadzący śledztwo prokurator Zbigniew Woźniak. Przypomnijmy, dwaj b. funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa Wojewódzkiego Urzędu Spraw Wewnętrznych w Katowicach odpowiedzą wkrótce przed sądem za fałszowanie w latach 80. dokumentów dotyczących jednego ze śląskich księży – poświadczania, że był on tajnym współpracownikiem. Prokurator Woźniak wyjaśniał na antenie Radia eM  procedury obowiązujące funkcjonariuszy SB przy współpracy z duchownymi i wynikające z nich dzisiejsze trudności w ustalaniu "prawdziwości" teczek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama