107,6 FM

Henryk Mercik: To Koalicja Obywatelska zapukała do regionalistów, a nie odwrotnie

To Koalicja Obywatelska zapukała do regionalistów, a nie odwrotnie – tak na antenie Radia eM wyjaśniał swój start w wyborach do senatu z listy KO Henryk Mercik, jeden z liderów RAŚ i Śląskiej Partii Regionalnej.

Henryk Mercik: To Koalicja Obywatelska zapukała do regionalistów, a nie odwrotnie (23.08.2019)
Radio eM

Jak mówił gość „Rozmowy poranka” w Radiu eM, reprezentowane przez niego środowisko Ruchu Autonomii Śląska i Śląskiej Partii Regionalnej ma dobre doświadczenia współpracy z Platformą Obywatelską, dlatego start z jej listy nie stanowi zagrożenia programowego. Zapytany o ostatnie światopoglądowe propozycje Platformy, odpowiedział, że jego środowisko nie zajmuje się takimi sprawami, ale istotne są dla niego rozwiązania ustrojowe, zmierzające do decentralizacji państwa.

Henryk Mercik przyznał też, że z propozycją wspólnego startu w wyborach zwracało się też Polskie Stronnictwo Ludowe, jednak jego partia odrzuca tę ofertę ze względu na udział w tej koalicji ruchu Kukiz’15.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy