107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: wejdźmy razem na drogę naprawy, by wypadki wykorzystywania dzieci się nie powtórzyły

Zasady ochrony dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych i bezradnych przed jakąkolwiek formą wykorzystania obowiązują od tego miesiąca w archidiecezji katowickiej. Metropolita katowicki - abp Wiktor Skworc zachęca do zapoznania się ich treścią.

- Wejdźmy razem na drogę naprawy - apeluje abp Wiktor Skworc. Od września w archidiecezji katowickiej weszły w życie zasady ochrony dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych i bezradnych przed jakąkolwiek formą wykorzystania. - Do ich przestrzegania zobowiązani są wszyscy, którzy w imieniu kościoła katechizują i edukują w szkołach - mówi metropolita katowicki:

- Bądźmy stróżami naszych młodszych braci i sióstr - dodaje abp Skworc:

Nowe zasady dostępne są na stronie katowickiej archidiecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama