107,6 FM

Irlandia: Kościół po raz pierwszy uznał uzdrowienie w Knock

Kościół katolicki w Irlandii po raz pierwszy oficjalnie uznał cudowne uzdrowienie w sanktuarium w Knock. 30-letnia Marion Carrol od kilkunastu lat cierpiała na stwardnienie rozsiane. Poruszała się na wózku inwalidzkim i niemal całkowicie straciła wzrok.

Co ciekawe do uzdrowienia doszło przed 30. laty, jednak Kościół dopiero niedawno oficjalnie rozpatrzył ten przypadek, poddając go analizie lekarzy. W ubiegłą niedzielę, w rocznicę wydarzenia i w obecności uzdrowionej kobiety abp Michael Neary oficjalnie uznał nadprzyrodzony charakter uzdrowienia.
Knock to miejsce objawień. Przed 140. laty mieszkańcy wioski przez dwie godziny mogli oglądać na ścianie kościoła Maryję, jej Oblubieńca Józefa, Jana Chrzciciela oraz Baranka na ołtarzu i aniołów. Do sanktuarium w Knock przybywa co roku 1,5 mln wiernych. W ostatnim czasie Kościół w Irlandii zabiega o ożywienie pielgrzymek do tego sanktuarium, widząc w nim nadzieję na odrodzenie wiary, po trwającym od kilkunastu lat kryzysie.

Czytaj także:

 

« 1 »
  • halinkaa
    04.09.2019 11:21
    po co zaraz Knock i Irlandia u nas za miedzą i podobne cuda, w Rabce-Zdroju mają źródło "Pocieszna woda" znane z uzdrowień na oczy i nogi od kilkuset lat, obok jako wotum kościół na górce Piątkowej, piękny i drewniany, gdzie blisko tu do Pana Boga i ks. Bonieckiemu, piękne Gorce obok, szlaki z kapliczkami przydrożnymi, pioruny nie latają, miejscowi przyjaźni na dutki też nie przesadnie zapatrzeni, jak co niegdzie na Podhalu, ale skromni i słabo się reklamują, polecić można pensjonat o nazwie źródła, bo miejsce ładne; ze źródła warto skorzystać również jadąc zakopianką
    doceń 3
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama