107,6 FM

Arkadiusz Czech: Tarnowskie Góry będą wkrótce mieć Lokalną Organizację Turystyczną

Tarnowskie Góry będą wkrótce mieć Lokalną Organizację Turystyczną - mówił w Radiu eM burmistrz tego miasta Arkadiusz Czech. Dzięki temu obsłużą ruch turystyczny związany z zabytkami poprzemysłowymi wpisanymi na listę UNESCO.

Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.   Arkadiusz Czech, burmistrz Tarnowskich Gór.
Józef Wolny /Foto Gość

Jak mówił Arkadiusz Czech, wiele miast, które podobnie jak Tarnowskie Góry znalazły się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, odnotowuje w pierwszym okresie znaczne nasilenie ruchu turystycznego. Potem sytuacja się stabilizuje, do zabytków przyjeżdżają turyści z daleka i dla nich trzeba przygotować odpowiednią infrastrukturę. Dlatego w najbliższych miesiącach ma być ostatecznie utworzona Lokalna Organizacja Turystyczna. Prace nad jej powołaniem trwają.

Burmistrz potwierdził, że miasto jest też bardzo dobrze znane dzięki Gwarkom, czyli świętu miasta, zwłaszcza za sprawą pochodu postaci historycznych. Świadczą o tym tysiące widzów i wiele samochodów z obcymi rejestracjami, parkującymi wtedy wokół śródmieścia. Tegoroczne Gwarki odbędą się w najbliższy weekend (6-8 września).

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • Piotr
    04.09.2019 19:03
    Najpierw trzeba zapewnić jakiś normalny dojazd do tych zabytków, bo drogi to mamy chyba najgorsze w województwie ...
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy