107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: katecheci powinni interesować się, gdzie "duchowo" mieszkają ich uczniowe

Katecheci powinni interesować się, gdzie "duchowo" mieszkają ich uczniowie i pytać ich o to, tak jak Apostołowie pytali Jezusa "Nauczycielu, gdzie mieszkasz" - mówił abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

W sobotę będziemy obchodzić Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu w katowickiej katedrze będzie miała miejsce inauguracja Roku Katechetycznego. Myśmy się właściwie do obecności Krzyża przyzwyczaili. Tak jakbyśmy go już nie zauważali. - mówił w Radiu eM abp Wiktor Skworc. Jak powiedział - Mamy krzyże w klasach szkolnych, ale nie zawsze w domu.

Metropolita katowicki mówił także o Dniu skupienia doradców życia rodzinnego i duszpasterzy rodzin oraz wspominał zmarłego przed rokiem abp. Szczepana Wesołego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy