107,6 FM

Krzysztof Mejer: Nie jesteśmy przeciw górnictwu, ale zmiana prawa górniczego niepokoi

- Nie jesteśmy przeciw górnictwu, ale zmiana prawa górniczego niepokoi - mówił w Radiu eM wiceprezydent Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer. Jego zdaniem, planowana nowelizacja będzie niekorzystna dla samorządów.

Krzysztof Mejer: Nie jesteśmy przeciw górnictwu, ale zmiana prawa górniczego niepokoi
Radio eM

Krzysztof Mejer wyjaśniał, że potencjalni inwestorzy nie będą mieli pewności, czy teren, na którym chcą inwestować nie stanie się nagle obszarem, pod którym rozpocznie się wydobycie węgla, a zatem pojawić się mogą szkody górnicze. Takiej sytuacji obawiają się samorządowcy w konsekwencji planowanej przez Prawo i Sprawiedliwość nowelizacji prawa geologicznego i górniczego, która da możliwość tworzenia przez ministra środowiska stref specjalnego przeznaczenia na terenach, gdzie znajdują się złoża węgla kamiennego i brunatnego, uznane przez rząd za strategiczne.

Gość "Rozmowy poranka" Radia eM powiedział, że samorządowcy na Śląsku chcą sprawę nagłośnić, żeby zablokować rozwiązania, które kiedyś mogą być wykorzystane w niewłaściwy sposób. Odniósł się tym samym do niedawnej wypowiedzi wiceministra energii Adama Gawędy, który na antenie Radia eM uspokajał, że śląskie samorządy nie muszą się bać, bo sprawa złóż strategicznych dotyczy okolic Bełchatowa i Lubelszczyzny.

Wiceprezydent Rudy Śl. wyraził też przekonanie, że wysokość opłat za wywóz odpadów w gminach będzie rosnąć, co wynika m.in. ze wzrostu płacy minimalnej itp. Również w Rudzie Śląskiej można spodziewać się, że wkrótce propozycja podwyżki opłat zostanie przedstawiona radzie miasta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama