107,6 FM

Katowice. Dodatkowe pieniądze dla Górnośląskiego Centrum Medycznego. Nowe karetki także w Bytomiu, Żorach czy Sosnowcu

Wiceminister zdrowia - Maciej Miłkowski przekazał dziś w Katowicach czeki na zakup nowych karetek dla województwa śląskiego. Są też dodatkowe pieniądze dla Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach.

25 nowych karetek do końca roku trafi do śląskich szpitali. Nowoczesne ambulanse posłużą m.in. mieszkańcom Gliwic, Zabrza, Bytomia, Żor i Sosnowca. Dziś w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim wiceminister zdrowia - Maciej Miłkowski przekazał czeki na zakup kolejnych karetek. - To dla nas spora pomoc - podkreśla Grażyna Jeremicz, kierownik stacji pogotowia ratunkowego w Zabrzu:

Dodajmy, że w ramach rządowego programu wymiany ambulansów do placówek w całym kraju ma trafić 200 nowoczesnych karetek. Koszt projektu to 80 mln złotych.

Zastrzyk z Ministerstwa Zdrowia otrzymało dziś nie tylko pogotowie, ale także Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach. Placówka otrzyma 45 mln złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów budowy nowoczesnego bloku operacyjnego. - Obiekt od 1,5 roku intensywnie służy mieszkańcom - podkreśla Klaudia Rogowska - dyrektor placówki:

Dziś w Katowicach podpisano umowę w tej sprawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama