107,6 FM

6.10.2019 | "Widok z okna" Jacka Kurka

Bohaterem i gościem Dobrego Tytułu jest Jacek Kurek: historyk-kulturoznawca, eseista, poeta, animator kultury, znawca muzyki i malarstwa, pedagog, wykładowca uniwersytecki, ale przede wszystkim człowiek o niezwykłym magnetyzmie - niezmiennie przyciągający ludzi poszukujących inspiracji, dialogu i zatrzymania...

6.10.2019 | "Widok z okna" Jacka Kurka  

"Widok z okna" czeka na nasz czas. Może dlatego na okładce dwa puste fotele? Proszę się zatrzymać, proszę usiąść. W tej części programu parę słów o samej książce i zdecydowanie więcej słów o potrzebie zwolnienia i wyzwaniu, jakim jest "uważność".

Czy muzyka łagodzi obyczaje? Kiedy razem z Jackiem Kurkiem słuchamy "Yesterday"  wydaje się, że tak. Ale rozmawiamy również o innych sytuacjach. O koncertach muzyki klasycznej w hitlerowskich obozach i o miłości do piękna, która nie chroni przed barbarzyństwem.

Urodą języka zachwycił Jacka Kurka Gabriel García Márquez. O czytaniu autorów z którymi do końca się nie zgadzamy i o przyjaźni, która jest "tkanką  łączną".

Na koniec parę gorzkich słów o kondycji humanistyki. O dzisiejszych uniwersytetach i o dyktaturze postępu.

z Jackiem Kurkiem   z Jackiem Kurkiem
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji

Programy