107,6 FM

Jerzy Polaczek: Samorządy są trwałym elementem polskiego państwa

Samorządy są trwałym elementem polskiego państwa - zapewniał na antenie Radia eM Jerzy Polaczek. Poseł PiS odpierał zarzuty części samorządowców, jakoby Prawo i Sprawiedliwość chciało osłabienia samorządów.

Jerzy Polaczek: Samorządy są trwałym elementem polskiego państwa (10.10.2019)
Radio eM

Jak mówił Jerzy Polaczek, samorządy w ostatnich latach otrzymały znacznie wyższe i wciąż rosnące wpływy z podatków, wynikające m.in. ze zmniejszenia bezrobocia i wyeliminowania umów śmieciowych z rynku pracy. Sugerował, aby miasta przyjrzały się swoim finansom pod kątem zadłużenia zaciągniętego przez włodarzy we wcześniejszych latach, które do dziś obciążają ich budżety.

Gość "Rozmowy poranka" podkreślił, że samorządy na trwałe wpisane są w system w Polsce i na ogół dobrze spełniają swoją rolę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy