107,6 FM

Bogusław Chrabota: PiS otrzymało bardzo silny demokratyczny mandat do kontynuowania zmian

PiS otrzymało bardzo silny demokratyczny mandat do kontynuowania zmian, które jednym się podobają, innym nie - mówił w Radiu eM Bogusław Chrabota, redaktor naczelny dziennika "Rzeczpospolita".

Jest to niewątpliwie osobisty sukces Jarosława Kaczyńskiego, który tym razem był twarzą kampanii i wyrasta na ojca narodu - komentował w "Rozmowie poranka" niepełne wyniki wyborów parlamentarnych Bogusław Chrabota. Podkreślił, że jednocześnie Jarosław Kaczyński nie musi sięgać po tekę premiera.

Gość Radia eM wyraził opinię, że nie będzie obawiał się o przyszłość, jeśli w obozie władzy zwycięży pragmatyzm, budowanie dobrostanu dla całego społeczeństwa.

Przewidując aktywność polityczną w najbliższych wyborach prezydenckich, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" zauważył, że jeśli Andrzej Duda uzyska akceptację PiS, to może stanąć do walki naprzeciwko rozdrobnionej konkurencji, w której osobno swoich kandydatów wystawią KO, PSL i SLD.

Nawiązując do swojego komentarza na łamach "Rzeczpospolitej", że „prawdziwe zwycięstwo, którego domaga się Polska i czego oczekują Polacy, to porozumienie, przełamanie podziałów, uwspólnienie języka”, Bogusław Chrabota zauważył, że kraj jest podzielony, ale to nie jest nic nowego. Podziały są też w zachodnich społeczeństwa, także w USA.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy