107,6 FM

Wacław Czerkawski: OPZZ oczekuje realizacji postulatów niezależnie przez jaką władzę

OPZZ oczekuje realizacji postulatów niezależnie przez jaką władzę - mówił w Radiu eM Wacław Czerkawski, Przewodniczący Rady OPZZ Woj. Śląskiego. Podkreślił, że do tych postulatów należą np. emerytury stażowe.

Wacław Czerkawski: OPZZ oczekuje realizacji postulatów niezależnie przez jaką władzę
Radio eM

Jak wyjaśnił gość Radia eM, od dawna Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych postuluje możliwość przechodzenia na emeryturę po 40 latach pracy mężczyzn i 35 latach kobiet. Wyraził nadzieję, że ten postulat może zostać zrealizowany chociażby w ramach kampanii przed wyborami prezydenckimi.

Wacław Czerkawski wyraził opinię, że powracająca do parlamentu po ostatnich wyborach lewica, która zwykle była sojusznikiem OPZZ, różni się od tego SLD, z którymś kiedyś związek współpracował. Przy okazji zauważył, że i w innych partiach są ludzie, z którymi związkowcy mogą rozmawiać o sprawach pracowniczych.

Odnosząc się do zapowiadanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego (należący do OPZZ) wznowienia strajku w szkołach, Wacław Czerkawski wyraził przekonanie, że nauczyciele nadal są rozgoryczeni swoją sytuacją.

Z kolei w nawiązaniu do ograniczenia handlu w niedziele, gość „Rozmowy poranka” Radia eM uznał, że raczej należy dać możliwość wyższych zarobków tym, którzy chcą w niedziele pracować.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Zbigniew
  28.10.2019 14:16
  Za mało w mediach nagłośniana jest sprawa emerytur stażowych oraz za rzadko związki przypominają się rządzącym w tej sprawie.
  doceń 1
 • Gość 43
  28.10.2019 19:55
  Od ilu lat my pracownicy z długoletnim stażem słyszymy jedno i to samo, że emerytury stażowe 35/40 nam się należą.Zwracam się do jednych i drugich związków przestańcie się powtarzać , ponieważ to zaczyna być nudne ,a zacznijcie w końcu działać !
  doceń 1
 • Gość
  29.10.2019 16:24
  Dziwne tylko że po wyborach ani rząd ani prezydent nic na ten temat nie mówią, prasa milczy , telewizja i związki zawodowe!! znowu skończy się to tak jak w 2015r. przed wyborami prezydenckimi kiełbasa wyborcza i tyle.
  doceń 1
 • Gosc
  10.11.2019 10:34
  Jedno pokolenie będzie tyrac do usranej śmierci i odprowadzać uczciwie składki do zusu a drugie będzie żyć bawić się wozić bo p Kaczyński będzie im dawał żeby głosy zdobyć od nierobow....zadamy emerytur stazowych
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy