107,6 FM

Janusz Moszyński: Chcę zgody w Gliwicach

Chcę zgody w Gliwicach - deklarował na antenie Radia eM Janusz Moszyński, p.o. prezydenta tego miasta. Zapowiedział, że po oficjalnym wyznaczeniu daty wyborów prezydenta Gliwic, ogłosi, czy będzie w nich startować.

Janusz Moszyński: Chcę zgody w Gliwicach (6.11.2019)
Radio eM

Janusz Moszyński podkreślił, że po odejściu przed ponad 10 laty z Platformy Obywatelskiej nie jest i nie zamierza być członkiem partii politycznej. Zapowiedział, że choć został p.o. prezydenta miasta z nominacji premiera reprezentującego Prawo i Sprawiedliwość, to on sam chce współpracować z każdym dla dobra mieszkańców Gliwic i nie przybierać żadnych barw partyjnych.

Funkcję p.o. prezydenta Gliwic premier Mateusz Morawiecki powierzył Januszowi Moszyńskiemu po tym, jak dotychczasowy prezydent Zygmunt Frankiewicz uzyskał w wyborach mandat senatora i zgodnie z prawem ustąpił z funkcji samorządowej. Wybory przedterminowe w Gliwicach zostaną najprawdopodobniej przeprowadzone 5 stycznia 2020 r.

Gość "Rozmowy poranka" Radia eM zapewnił, że Urząd Miasta działa prawidłowo mimo pewnego zamieszania spowodowanego odejściem prezydenta i jego zastępców.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy