107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: W Dzień Niepodległości trzeba sobie uświadomić, jaką wartością jest Ojczyzna

- W Dzień Niepodległości trzeba sobie uświadomić, jaką wartością jest Ojczyzna, ojcowizna i mój dom - powiedział abp Wiktor Skworc w Radiu eM.

Abp Wiktor Skworc: W Dzień Niepodległości trzeba sobie uświadomić jaką wartością jest Ojczyzna
Radio eM

Przed tegorocznym Narodowym Świętem Niepodległości metropolita katowicki zachęcał do wdzięczności za pokój. - To jest fundamentalna wartość, do budowania której warto przykładać rękę - mówił metropolita katowicki. Zapraszał także, abyśmy 11 listopada zjednoczyli się w modlitwie za Polskę. Jednocześnie wskazywał, że tegorocznemu świętowaniu Dnia Niepodległości w archidiecezji katowickiej powinna towarzyszyć perspektywa 100. rocznicy powstań śląskich i powrotu Górnego Śląska do Polski.

Metropolita katowicki odniósł się także do znaczenia Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który obchodzimy w drugą niedzielę listopada. - Dobrze się stało, że biskupi wprowadzili do kalendarza liturgicznego taki dzień - mówił na antenie Radia eM, odnosząc się do skali prześladowań, jakich doświadczają chrześcijanie na całym świecie. - Te liczby są tak duże, że stajemy się wobec tego zjawiska bezsilni - powiedział abp Skworc, podkreślając, że skuteczną i zawsze potrzebną interwencją jest modlitwa za prześladowanych. - Potrzebne są także działania polityków, na których powinniśmy wpływać, by podejmowali temat prześladowanych - stwierdził abp Skworc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama