107,6 FM

Prezydent: Dziękuję za trud i zaangażowanie w obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości

Wszystkim Organizatorom i Uczestnikom dzisiejszych obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbyły się w tak wielu miastach i miejscowościach w całej Polsce, ogromnie dziękuję za trud i zaangażowanie - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda w poniedziałek wieczorem.

11 listopada w Polsce obchodzone jest Narodowe Święto Niepodległości dla upamiętnienia przekazania przez Radę Regencyjną naczelnego dowództwa wojsk polskich Józefowi Piłsudskiemu w 1918 r.

Jak co roku, 11 listopada w całym kraju odbyły się liczne wydarzenia upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości.

W poniedziałek wieczorem prezydent Andrzej Duda opublikował na Twitterze wpis, w którym podziękował organizatorom i uczestnikom tegorocznych obchodów.

"Wszystkim Organizatorom i Uczestnikom dzisiejszych obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które odbyły się w tak wielu miastach i miejscowościach w całej Polsce, ogromnie dziękuję za trud i zaangażowanie. Niech żyje Niepodległa Rzeczpospolita!" - napisał prezydent.

Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 1937 r. Zniesiono je w 1945 r. i przez cały okres PRL nie było oficjalnie obchodzone. Przywrócono je w 1989 r. na mocy ustawy - od tego czasu Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada jest dniem wolnym od pracy.

150 tys. osób na Marszu Niepodległości w Warszawie

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama