107,6 FM

Dyrektor Muzeum Śląskiego Alicja Knast straci stanowisko? Chce tego Zarząd Województwa Śląskiego

Zarząd Województwa Śląskiego chce zmiany na stanowisku dyrektora Muzeum Śląskiego. Powodem odwołania ze stanowiska Alicji Knast ma być niegospodarność. Zdaniem dyrektor Knast, chodzi o motywacje polityczne.

Kontrola w Muzeum Śląskim miała wykazać "rażące nieprawidłowości". O jej wynikach poinformowały służby marszałka województwa śląskiego. Zarząd województwa uznał, że raport - zawierający zarzuty niegospodarności - daje podstawy do odwołania ze stanowiska dyrektor placówki A. Knast. Mówi rzecznik marszałka Sławomir Gruszka:

Tymczasem sama A. Knast uważa, że sprawa ma podłoże polityczne, a procedura odwoławcza zaczęła się już 11 września. Jak mówi, wielokrotnie odczuwała naciski na organizację imprez powiązanych z kampanią wyborczą.

Dyrektor przekazała, że w rozmowie z nią marszałek Jakub Chełstowski uzależniał rozbudowę muzeum od organizacji Kongresu Programu dla Śląska:

Takim doniesieniom zaprzeczył z kolei rzecznik marszałka:

O wynikach kontroli Urząd Marszałkowski zawiadomi prokuraturę i rzecznika dyscypliny finansów publicznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama