107,6 FM

Górski Bieg Frassatiego z deszczem nagród w plebiscycie na najlepszy bieg górski sezonu

Organizowana przez "Gościa Niedzielnego" i Radio eM impreza okrzyknięta została najlepszym biegiem górskim na długim dystansie i najlepszym debiutem organizacyjnym roku. Z Ludwikowic Kłodzkich wracamy z aż trzema statuetkami!

Co roku pod koniec sezonu Attiq Ligi Biegów Górskich portal biegigorskie.pl organizuje plebiscyt biegaczy na najlepsze biegi górskie w Polsce. Konkurs jest tym cenniejszy, że w plebiscycie mogą głosować tylko ci biegacze, którzy w danym sezonie w biegu uczestniczyli. Uczestnicy mogli w tym roku oddawać swoje głosy na 314 biegów, które podzielono na cztery kategorie. Trzy najlepsze biegi w każdej z nich otrzymują statuetki złotych, srebrnych i brązowych Kozic. Spośród wszystkich biegów przyznawane są też Kozice w klasyfikacji open (tutaj statuetki trafiają do 10 najlepszych imprez). Klasyfikowane są również dwie kategorie specjalne: debiut organizacyjny roku i najlepszy festiwal biegowy (dla imprez, na których rozgrywane są przynajmniej trzy biegi dla dorosłych).

Górski Bieg Frassatiego 2019 - Best Of
Górski Bieg Frassatiego

Górski Bieg Frassatiego, który zorganizowaliśmy w czerwcu w Międzybrodziu Bialskim, walczył o dobre miejsca w trzech kategoriach: bieg na długim dystansie (najmocniej obsadzona, w sumie aż 104 biegi), debiut organizacyjny roku oraz klasyfikacja open. W każdej z nich otrzymaliśmy statuetkę Kozicy, w tym aż dwie koloru złotego. Głosami biegaczy Bieg Frassatiego został okrzyknięty najlepszym biegiem na długim dystansie, najlepszym debiutem organizacyjnym, a w klasyfikacji open zajęliśmy bardzo wysokie czwarte miejsce, ustępując tylko uznanym dużym zawodom z wieloletnim doświadczeniem: Biegowi o Breńskie Kierpce, Biegowi na Wielką Sowę i kultowemu Biegowi Rzeźnika. Z gali zorganizowanej w Ludwikowicach Kłodzkich wracamy więc z trzema statuetkami. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom plebiscytu!

Dodatkową satysfakcją jest fakt, że Górski Bieg Frassatiego był imprezą kameralną (co jest charakterystyczne dla pierwszych edycji biegów), o najniższej frekwencji spośród najlepszej 12 biegów w klasyfikacji OPEN.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy swoją życzliwością i zaufaniem wobec nas współtworzyli ten projekt. Nawet najlepszy pomysł organizatora nie miałby szans na urzeczywistnienie, gdyby nie przychylność sponsorów (w tym sponsora głównego – PKN Orlen), partnerów instytucjonalnych i wielu zaangażowanych wolontariuszy.

Górski Bieg Frassatiego 2020 - Gotowy na wyzwanie?
Górski Bieg Frassatiego

W tegorocznej edycji wzięło udział 294 biegaczy, a metę nad samym brzegiem Jeziora Międzybrodzkiego, pomimo upalnego dnia, osiągnęło 292 z nich. Setka dzieci wystartowała w Dziecięcych Biegach Frassatiego, a w pikniku rodzinnym w strefie startu i mety łącznie uczestniczyło kolejne kilkaset osób.

Już w najbliższą niedzielę, 1 grudnia, o 20.00 otworzymy zapisy na drugą edycję biegu. Przygotowujemy dla Was 500 pakietów startowych i liczne atrakcje. Impreza odbędzie się w sobotę 20 czerwca 2020 r. w Międzybrodziu Bialskim. Więcej informacji (m.in. profil i mapa trasy, regulamin biegu) znajdziecie na stronie internetowej (https://biegfrassatiego.gosc.pl/) i fanpage’u facebookowym biegu. Spotkajmy się w krainie beskidzkich jezior!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama