107,6 FM

Michał Gramatyka: dyrektor Muzeum Śląskiego jest skrajnie apolityczna

- Dyrektor Muzeum Śląskiego jest skrajnie apolityczną osobą - stwierdził w Radiu eM poseł PO Michał Gramatyka pytany o możliwe odwołanie Alicji Knast z pełnionej funkcji.

Michał Gramatyka: dyrektor Muzeum Śląskiego jest skrajnie apolityczna
Radio eM

- Wpadła mi ostatnio w ręce opinia przewodniczącego Stowarzyszenia Muzealników Polskich, która mówi, że zarzuty wobec dyrektor Muzeum Śląskiego są kuriozalne - powiedział w Radiu eM Michał Gramatyka.

Nasz poranny gość odniósł się do uwagi, że za rządów PO w woj. śląskim także mówiono o politycznym tle odwołania ówczesnego dyrektora Muzeum Śląskiego, Leszka Jodlińskiego. - Dyrektor Jodliński kontynuował swą misję w Muzeum Górnośląskim również za rządów PO, więc chyba nie było z nim tak źle - powiedział poseł. Dodał, że Alicja Knast także protestowała, gdy Platforma chciała zorganizować konferencję premier Ewy Kopacz na terenie muzeum. - O takie osoby, które robią kulturę, a nie politykę, należy dbać - stwierdził gość Radia eM.
 
Michał Gramatyka pytany był również o swojego faworyta w prawyborach w PO. - Poczekam na debaty i po nich podejmę decyzję - odpowiedział.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..