107,6 FM

Andrzej Sośnierz: Porozumienie będzie pilnować prawicowych wartości gospodarczych

Porozumienie będzie pilnować prawicowych wartości gospodarczych - mówił w Radiu eM Andrzej Sośnierz, członek Porozumienia, poseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Andrzej Sośnierz: Porozumienie będzie pilnować prawicowych wartości gospodarczych
Radio eM

Andrzej Sośnierz potwierdził, że wciąż nie jest podpisana umowa koalicyjna w Zjednoczonej Prawicy. Zaznaczył, że wynik wyborczy spowodował nową sytuację - zarówno Solidarna Polska, jak i Porozumienie mają teraz więcej posłów (odpowiednio 17 i 18). Dlatego wciąż trwają negocjacje z PiS. Zwrócił jednak uwagę, że nie ma obaw o trwałość koalicji.

Gość "Rozmowy poranka" wyraził przekonanie, że Porozumienie Jarosława Gowina, to w obozie Zjednoczonej Prawicy najbardziej prawicowa partia. PiS-owi przypisał skręcanie w lewo, podobnie Solidarnej Polsce. Zapowiedział, że Porozumienie będzie w związku z tym strzec spraw przedsiębiorców. Ocenił, że z jednej strony programy społeczne rządu PiS przyniosły efekt ożywienia gospodarczego, z drugiej trzeba uważać, żeby budżet państwa nie popadł w spiralę zadłużenia. Politycy szukają pomocy w podatkach, ale i te nie powinny rosnąć, dlatego Porozumienie – jak mówił gość Radia eM – jest zadowolone z wycofania projektu likwidacji tzw. 30-krotności w rozliczeniach z ZUS.

Startujący jednocześnie w konkursie na dyrektora śląskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, poseł Andrzej Sośnierz, zapowiedział, że pełniąc tę funkcję chciałby zaprowadzić porządek w służbie zdrowia, w której panuje chaos.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy