107,6 FM

Katowice. Abp Wiktor Skworc do nadzoru górniczego: Bądźcie wierni sumieniu

Nadzór górniczy świętował swoją Barbórkę. W kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła metropolita katowicki abp Wiktor Skworc odprawił Mszę św. za wszystkich górników i pracowników Wyższego Urzędu Górniczego.

W homilii abp Wiktor Skworc nawiązał do postaci św. Barbary, która była człowiekiem wiernym swemu sumieniu:

- Drodzy bracia górnicy, dziś wasza patronka św. Barbara daje wam przykład wierności sumieniu. Bądźcie mu wierni w pełnieniu waszych obowiązków - mówił abp Wiktor Skworc. Po Mszy hierarcha otrzymał nagrodę Skarbnika od Fundacji "Bezpieczne Górnictwo" i WUG-u za propagowanie i wzywanie do bezpiecznej pracy.

Później w Muzeum Śląskim odbyła się uroczysta akademia. - Barbórka to czas pewnych podsumowań, a miniony rok do łatwych nie należał - mówił prezes Wyższego Urzędu Górniczego, Adam Mirek:

Skarbnik to honorowe wyróżnienia przyznawane od 1997 r. przez za wybitne osiągnięcia i zasługi na rzecz polskiego górnictwa w różnych dziedzinach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama