107,6 FM

Paweł Silbert: Demografia jest nieubłagana, szkoły trzeba będzie łączyć

Protesty rodziców w Jaworznie przeciwko łączeniu szkół są przedwczesne – ocenił na antenie Radia eM prezydent tego miasta, Paweł Silbert. Podkreślił, że konsultacje społeczne dopiero były planowane.

Paweł Silbert: Demografia jest nieubłagana, szkoły trzeba będzie łączyć (3.12.2019)
Radio eM

Jak powiedział prezydent Jaworzna, nie było jeszcze decyzji, a jedynie plan konsultowany z dyrektorami szkół i radami rodziców. W dalszym etapie miał być zaopiniowany przez Kuratorium Oświaty i m.in. rodziców dzieci. Zakładał on połączenie niektórych szkół w mieście, a nie ich likwidację. Jednocześnie prezydent wyjaśnił, że formalnie przed połączeniem należy niektóre szkoły zlikwidować.

Pod koniec listopada w Jaworznie doszło do protestów mieszkańców przeciwko tym planom. Tymczasem Paweł Silbert mówił w „Rozmowie poranka” Radia eM, że to przedwczesne protesty. Zauważył, że grupa mieszkańców podjęła protest, a nikt nie przyszedł do niego, by porozmawiać na ten temat. Wyraził gotowość do takiej rozmowy, przypominając na antenie radia, że systematycznie pełni dyżury, podczas których czeka na gości.

Prezydent podkreślił, że zmiany demograficzne wymuszą łączenie szkół, bo mieszkańców ubywa. Z żalem też zauważył, że spada poziom edukacji i młodzież wyjeżdża z Jaworzna w poszukiwaniu dobrych szkół. Dlatego – jak powiedział – chciałby, aby w Jaworznie pozostały dwa licea ogólnokształcące, w tym jedno bardzo dobre.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy