107,6 FM

Jarosław Gowin: W sprawie ustawy antyaborcyjnej polityk musi kierować się odpowiedzialnością

W sprawie ustawy antyaborcyjnej polityk musi kierować się odpowiedzialnością - powiedział na antenie Radia eM wicepremier Jarosław Gowin. Wyraził opinię, że zmiana obecnych przepisów może jeszcze bardziej pogorszyć sprawę w przyszłości.

Jarosław Gowin: W sprawie ustawy antyaborcyjnej polityk musi kierować się odpowiedzialnością
Radio eM

 

Szef Porozumienia podkreślił, że w jego partii są różne poglądy temat ewentualnej zmiany ustawy chroniącej życie poczęte. Chodzi o wciąż czekający na rozpatrzenie w Sejmie projekt obywatelski „Zatrzymaj aborcję”. Jarosław Gowin podkreślił, że on sam jest za tym, żeby z obowiązującej dziś ustawy usunąć przesłankę eugeniczną jako dopuszczającą aborcję. Jego zdaniem jednak w wyniku takiej zmiany może dojść w przyszłości do zwycięstwa w wyborach środowiska, które jeszcze bardziej zliberalizuje prawo. Dlatego, jak podkreślił wicepremier, polityk musi kierować się (w myśl podziału Maxa Webera) etyką odpowiedzialności, a nie tylko etyką przekonań.

Goszczący w „Rozmowie poranka” wicepremier i jednocześnie szef Porozumienia wyraził zadowolenie z podpisanej niedawno umowy koalicyjnej Zjednoczonej Prawicy. Podkreślił znaczenie osiągniętego porozumienia programowego, zwracając uwagę na to, że przez ostatnie cztery lata rząd rozwijał największe w Unii Europejskiej programy wsparcia społecznego, a najbliższe cztery lata muszą być w znacznie większym stopniu poświęcone na „ładowanie akumulatorów rozwoju gospodarczego, tak, żeby można było kontynuować, a jeśli się da, to rozwijać programy społeczne”.

Inne audycje z cyklu "Rozmowa poranka" dostępne są na stronie Radia eM

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • marbie
  05.12.2019 13:19
  "polityk musi kierować się (w myśl podziału Maxa Webera) etyką odpowiedzialności a nie tylko etyką przekonań." Panie Gowin, jak przykazanie Boże "Nie zabijaj" to tylko kogoś przekonanie, to kim pan jest?
  doceń 8
 • Gość
  05.12.2019 14:05
  Myślałam, że sumieniem. Zasłanianie się odpowiedzialnością za wynik przyszłych wyborów jest pokrętne. Przypominam sobie działania Pani Kopacz na stanowisku ministra zdrowia w sprawie "zgwałconej" nastolatki (wskazała szpital przeprowadzający aborcje). Ona również jako polityk odcięła się od piątego przykazania. Dziecko, które wcale nie było owocem gwałtu, straciło życie.
  doceń 7
 • Katolik k
  05.12.2019 16:56
  ucieszyla mnie wiadomosc,ze na prezydenta bedzie statowal czlowiek,ktory zyje wartosciami chrzescjanskimi nie na pokaz ale na codzien.Zamierzam na niego glosowac jednak z ciekawoscia i nie ukrywam,ze wystawiam Kosciol na probe.
  doceń 0
 • Zetzet
  09.12.2019 08:54
  Jest odwrotnie. Wycofanie się z obrony życia i trwanie w łamaniu konstytucji w tej sprawie jest brakiem odpowiedzialności gdyż zachęca lewicę do dalszego pogarszania sytuacji nienarodzoinych.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy