107,6 FM

Dominik Kolorz: Solidarność rozliczy rząd z Programu dla Śląska

- Solidarność rozliczy rząd z Programu dla Śląska - zapowiedział na antenie Radia eM szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz. Jednocześnie za sukces rządu uznał wynegocjowane dla Polski warunki Nowego Zielonego Ładu.

Dominik Kolorz: "Solidarność" rozliczy rząd z Programu dla Śląska (16.12.2019)
Radio eM

Dominik Kolorz uznał za bardzo ważną obronę polskiego przemysłu opartego na węglu. Zaznaczył, że jeśli Polska będzie musiała spełnić wymogi nowego ładu ekologicznego w ciągu kilkudziesięciu lat, to do tej pory i tak zasoby polskiego węgla będą na wykończeniu.

Gość „Rozmowy poranka” podkreślił, że Solidarność będzie pilnować realizacji przez rząd Programu dla Śląska. Spośród bieżących spraw niepokojących związkowców, Dominik Kolorz przywołał m.in. zmiany w gliwickiej fabryce Opla, gdzie na bazie dotychczasowej tworzona jest formalnie nowa firma, w której ochrona praw pracowniczych pozostawia wiele do życzenia.

Przewodniczący Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ „Solidarność” przypomniał, że związek od początku bronił wartości opartych o Katolicką Naukę Społeczną i to pozostaje jego zadaniem także dziś. W tym duchu podkreślił znaczenie wydarzeń sprzed 38 lat, czyli śmierci 9 górników, zabitych przez milicjantów w kopalni "Wujek" na początku stanu wojennego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama