107,6 FM

15.12.2019 | Małżeński labirynt

Czy, żeby odnaleźć się w labiryncie, wystarczą nam własne siły, czy może warto skorzystać z pomocy? Czy małżonkowie potrzebują duszpasterza i kierownika duchowego? - o tym rozmawiamy z księdzem Piotrem Kieniewiczem.

15.12.2019 | Małżeński labirynt  

- Księdzu potrzebne są otwarte uszy i serca, by współpracować z małżonkami - podkreśla ksiądz Kieniewicz. Rozmawiamy o tych, którzy szukają pomocy u duszpasterzy.

Randka raz na tydzień, praca nad dialogiem, wspólna modlitwa - czy to propozycja dla każdego małżeństwa?

Czy w Kościele jest miejsce dla każdego małżeństwa? Czy nie ma przypadków beznadziejnych? Jak ratować małżeństwo w kryzysie?

Na co może liczyć czytelnik książki "Małżeński labirynt"?

Dominika Szczawińska, ksiądz Piotr Kieniewicz   Dominika Szczawińska, ksiądz Piotr Kieniewicz

Autor książki, marianin, od lat zajmujący się problematyką bioetyczną, zagadnieniami płodności i początków życia ludzkiego, pisze o małżeństwie dla małżeństw i tych, którzy się do niego przygotowują. Przybliża jego tajemnicę jako sakramentu i obrazu miłości Chrystusa do Kościoła, ukazuje jego wartość podkreśloną w encyklice Humanae vitae, porusza tematy związane z życiem małżonków na co dzień.

Książka została podzielona na części: „Jedność dwojga, czyli zdefiniujmy pojęcia”, „Małżeństwo wierzących, czyli wizja z Humanae vitae”, „Porozmawiajmy, czyli o małżeńskim dialogu”, „Za zamkniętymi drzwiami”, „Rodzicielstwo”, „Niepłodność”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Dobry tytuł

Dobry tytuł  

Być może niektórzy nie czytają, ale to tylko kwestia czasu. Wystarczy znaleźć dobry tytuł, by książka stała się przyjacielem! Dobry tytuł, to program o książkach i ich autorach. Omówienia, recenzje, wywiady, konkursy. Poszukiwania lektury dla każdego. Powieści, poradniki, przewodniki, teologia, historia, psychologia, książki dla dzieci. W świecie książek nikt nie będzie się nudził! Dominika Szczawińska - zapraszam!

Partnerzy audycji

Programy