107,6 FM

Aplikacja do wyszukiwania choinek pomoże Estończykom znaleźć własne drzewko

Estońskie centrum gospodarki leśnej stworzyło aplikację, która pomoże chętnym wyszukać choinkę, którą chcą własnoręcznie ściąć, a także za nią zapłacić - podała agencja Reutera. Zgodnie z tradycją Estończycy w okresie Świąt Bożego Narodzenia sami udają się po drzewko do lasu.

Przedsiębiorstwo zarządzające lasami państwowymi (RMK) stworzyło aplikację mobilną, która ma pomóc Estończykom znaleźć w lasach państwowych ich świąteczną choinkę.

Aplikacja RMK kieruje użytkownika do odpowiedniego drzewka, które znajduje się poza chronionym obszarem, a jednocześnie nie miałoby szans na dalszy wzrost, na przykład z powodu przechodzącej nad nim linii energetycznej. Następnie, za pomocą telefonu może on uiścić opłatę i samodzielnie wyciąć choinkę.

Użytkownicy mogą wybrać w aplikacji nawet drzewka mające do 5 metrów wysokości. Te do 1 metra kosztują 3 euro, natomiast te w przedziale 4-5 metrów - 30 euro.

Zgodnie z estońską ustawą o lasach możliwe jest również zbieranie gałęzi potrzebnych np. do zrobienia różnego rodzaju ozdób lub stroików, pod warunkiem, że nie zaszkodzi się drzewu.

Aplikacja jest dostępna w języku estońskim, angielskim i rosyjskim. 

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama