107,6 FM

Bp Marek Szkudło: Przy wigilijnym stole rozmawiajmy o Jezusie

- Przy wigilijnym stole rozmawiajmy o Jezusie - zachęcał na antenie Radia eM w przeddzień Bożego Narodzenia bp Marek Szkudło.

Bp Marek Szkudło.   Bp Marek Szkudło.

Jak podkreślił biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej, święta Bożego Narodzenia mają nam przypomnieć, że Jezus rozświetla mrok i pozwala nawet w przeciwniku dostrzec brata lub siostrę. Proponował, aby to stało się tematem rozmów przy świątecznym stole. Zachęcał też, aby w rodzinnym gronie śpiewać kolędy i nie poprzestawać na jednej czy dwóch pierwszych zwrotkach.

Biskup Marek przypomniał, że podczas Eucharystii można dotknąć wielkiej tajemnicy wiary. Dlatego w święta nie można nie uczestniczyć w Mszy św. Warto być zarówno na Pasterce, jak i na Mszy św. w dniu Bożego Narodzenia.

Gość "Rozmowy poranka" zachęcał też do pamięci o chrześcijanach, którzy cierpią prześladowania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy