107,6 FM

Adam Neumann. Kim jest nowy prezydent Gliwic?

Były wiceprezydent Gliwic, po niedzielnych przedterminowych wyborach, staje się najważniejszą osobą w mieście. Mówi o sobie, że jest osobą niezależną, a w kampanii poparło go wiele znanych osób, jak np. Zygmunt Frankiewicz, czy Jerzy Buzek. W jakim kierunku rozwinie się miasto pod jego wodzą?

Prywatnie mąż, ojciec i dziadek, zawodowo był wiceprezydent Gliwic. Adam Neumann przez 13 lat asystował prezydentowi Zygmuntowi Frankiewiczowi. Teraz wychodzi z cienia i przejmuje stery w mieście, które zna od najmłodszych lat. Tu się urodził. W maju skończy 61 lat.

Pracował w Zakładach Pomiarowo-Badawczych Energetyki Energopomiar Gliwice oraz miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej. Przez klikanaście lat prowadził również własną firmę.

Podobnie jak jego głównym kandydat w wyścigu o fotel prezydenta - Janusz Moszyński, deklarował w kampanii że jest bezpartyjny i pozostaje niezależny. Startował jednak z poparciem byłego premiera Jerzego Buzka, byłego wicepremiera Janusza Steinhoffa, a także prezydentów Gdańska - Aleksandry Dulkiewicz i Sopotu - Jacka Karnowskiego. Oficjalnie poparła go również Koalicja Obywatelska, ale przede wszystkim miał rekomendację byłego prezydenta Zygmunta Frankiewicza.

Czy będzie to zatem polityka kontynuacji?

Wszystko wskazuje na to, że tak. W kampanii Neumann przekonywał, że dalej zamierza dbać o rozwój gospodarczy i tworzenie miejsc pracy. Zamierza dbać zarówno o status miasta z jednymi z najwyższych zarobków w kraju, ale również o odpowiednie dochody do miejskiej kasy.

Wśród deklaracji nowego prezydenta było też poszerzanie oferty kulturalnej i sportowej w mieście.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama