107,6 FM

Grażyna Hołyś-Warmuz: Sprawy dyscyplinarne nauczycieli muszą być uporządkowane

Sprawy dyscyplinarne nauczycieli muszą być uporządkowane – podkreśliła w Radiu eM Grażyna Hołyś-Warmuz, rzeczniczka Okręgu Śląskiego ZNP. Związek chce zmiany przepisów o postępowaniu dyscyplinarnym wobec nauczycieli.

Grażyna Hołyś-Warmuz: Sprawy dyscyplinarne nauczycieli muszą być uporządkowane (30.1.2020)
Radio eM

Jak wyjaśniła Grażyna Hołyś-Warmuz, po wprowadzeniu od początku obecnego roku szkolnego nowych przepisów, do rzecznika dyscyplinarnego kierowanych jest mnóstwo nawet błahych spraw. Dotyczą one sytuacji naruszenia przez nauczyciela dobra dziecka. Zdaniem gościa Radia eM pojęcie „dobra dziecka” nie jest jednak sprecyzowane, a zatem dyrektorzy szkół nie podejmują sami próby wyjaśnienia spraw, ale kierują je do rzecznika, aby samemu uniknąć kar dyscyplinarnych. Związek Nauczycielstwa Polskiego proponuje powrót do sytuacji, w której dyrektor szkoły ma więcej czasu i samodzielności w takich sprawach. Wczoraj (29.01) w Ministerstwie Edukacji Narodowej odbyły się konsultacje w tej sprawie. Związki zawodowe mają 2 tygodnie czasu na sprecyzowanie swoich propozycji zmian.

Grażyna Hołyś-Warmuz potwierdziła też, że związkowcy z ZNP obawiają się podwyższenia pensum nauczycielom niektórych przedmiotów, co – jej zdaniem – będzie prowadziło do podziału na lepszych i gorszych, a także do zwolnień z pracy. ZNP rozpoczyna kampanię uświadamiania środowiska nauczycielskiego o prawach i obowiązkach wynikających z Karty Nauczyciela.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy