107,6 FM

Katowice. Będzie dalsze łączenie kopalń w ramach PGG? Związkowcom przedstawiono koncepcję

Polska Grupa Górnicza chce dalszego łączenia kopalń. Propozycja została przedstawiona związkowcom podczas wczorajszych rozmów w Katowicach z udziałem ministra aktywów państwowych - Jacka Sasina.

Jest koncepcja dalszego łączenia kopalń Polskiej Grupy Górniczej. Zarząd firmy położył na stole taki pomysł podczas wczorajszych rozmów ze związkowcami.

Celem fuzji ma być zmniejszenie kosztów. Połączenie pozwoliłoby uprościć sieci wentylacyjne, drogi transportowe, a w efekcie poprawić efektywność poszczególnych kopalń.

Zarząd Polskiej Grupy Górniczej stoi na stanowisku, że takie łączenie kopalń jest konieczne. Choć przedstawiciele firmy nie odnoszą się oficjalnie do nazw, to prawdopodobnie kolejnymi zakładami, które czekałaby fuzja są Mysłowice-Wesoła, Murcki-Staszic i Wujek. Możliwe jest też połączenie kopalni Ruda z gliwicką kopalnią Sośnica.

Przypomnijmy, po powstaniu PGG w 2016 roku powstały już trzy zespolone kopalnie: ROW, Ruda i Piast-Ziemowit.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama