107,6 FM

Aleksander Drzewiecki: 20 mln pasażerów Kolei Śląskich - sukces i początek problemów

20 mln pasażerów Kolei Śląskich to sukces i początek problemów - mówił w Radiu eM Aleksander Drzewiecki, prezes tej transportowej spółki. Na torach brakuje bowiem miejsca na więcej pociągów.

Aleksander Drzewiecki: 20 mln pasażerów Kolei Śląskich - sukces i początek problemów
Radio eM

Jak powiedział prezes Kolei Śląskich, liczba 20 milionów pasażerów, a tylu przewiozła spółka w roku 2019, to granica, poza którą zaczynają się kłopoty wynikające z ograniczeń infrastrukturalnych. Już teraz zagęszczenie ruchu na szlakach kolejowych i ograniczenia prędkości pociągów spowodowane przestarzałą infrastrukturą uniemożliwia wprowadzenie na tory kolejnych pojazdów w niektórych kierunkach. Pilnego odblokowana wymaga np. odcinek Katowice – Ligota. Dlatego w rozpoczętym niedawno roku 2020 można spodziewać się opóźnień pociągów. Natomiast na razie zarząd Kolei Śląskich nie przygotowuje podwyżki cen biletów, choć – jak zaznaczył prezes – rosną koszty pracy i energii elektrycznej.

Gość „Rozmowy poranka” Radia eM przypomniał, że w połowie marca zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa na części trasy w stronę Wisły.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy