107,6 FM

Ruda Śląska. Sytuacja klubów sportowych dalej kiepska, ale Urania wystartuje w rozgrywkach

Nie trzeba rozwiązywać drużyny. Urania Ruda Śląska dokończy piłkarskie rozgrywki. Po tym jak miasto obcięło dotacje na sport, prezes Uranii w szukając oszczędności zapowiedział rezygnacje z drużyny seniorów. Sytuacja się jednak zmieniła.

Bernard Wawrzynek - prezes Uranii Ruda Śląska zapowiedział, że piłkarska drużyna seniorów dokończy rozgrywki. Zespół wystąpi w lidze okręgowej, bo znalazł się sponsor, który pomoże klubowi:

Sezon dokończą też prawdopodobnie zespoły Wawelu i TP Jastrząb. Dziś (w sobotę) decyzję odnośnie do przyszłości podejmie zarząd Slavii Ruda Śląska.

Nie zmienia to faktu, że sytuacja klubów wciąż jest fatalna.  Po tym jak miasto obcięło dotacje na sport, prezesi klubów szukają doraźnego wsparcia i liczą każdy grosz. Prezes Bernard Wawrzynek dalej nie potrafi zrozumieć decyzji władz miasta:

Władze Rudy Śląskiej swoją decyzję o odcięciu dofinansowania dla sportu tłumaczą rosnącymi wydatkami w miejskim budżecie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama