107,6 FM

Robert Warwas: Do maja powróci w Sejmie projekt "Zatrzymaj aborcję"

Do maja powróci w Sejmie projekt "Zatrzymaj aborcję" - zapowiedział w Radiu eM Robert Warwas, poseł PiS. Polityk z Zagłębia Dąbrowskiego pozytywnie ocenił realizację w woj. śląskim rządowych programów, np. budowy obwodnic.

Robert Warwas: Do maja powróci w Sejmie projekt "Zatrzymaj aborcję" (27.02.2020).
Radio eM

Jak wyjaśnił poseł Robert Warwas, społeczny projekt ustawy zwiększającej ochronę życia poczętych dzieci „Zatrzymaj aborcję” trafił już na druk sejmowy nr 36, co oznacza, że do maja powinno odbyć się ponownie pierwsze czytanie tego projektu. Obrońcy życia są zaniepokojeni tym, że w poprzedniej kadencji Sejmu ta obywatelska inicjatywa utknęła w podkomisji, która miała się nim zająć, ale niewiele się w tej sprawie wydarzyło.

Gość Radia eM zaprosił na radiowej antenie posłów z różnych partii do przyłączenia się do Parlamentarnego Zespołu ds. Województwa Śląskiego. Wyraził obawy, ale i chęć ewentualnej współpracy w stosunku do inicjatywy opozycji, która z kolei tworzy Zagłębiowską Grupę Parlamentarną. Wczoraj (26.02) zespół spotkał się w Katowicach z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego i ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Poseł Warwas przytoczył pozytywne opinie, jakie zespół wyraził w odniesieniu do realizowanych w woj. śląskim inwestycji drogowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy