107,6 FM

Katowice. Intel Extreme Masters bez publiczności. Rzeczniczka wojewody śląskiego tłumaczy decyzję, fani protestują

Rozpoczynające się dzisiaj w Katowicach rozgrywki e-sportowe Intel Extreme Masters, odbędą się bez udziału publiczności. Organizatorzy spodziewali się około 170 tysięcy widzów z całego świata. Powodem zamknięcia zawodów jest zagrożenie koronawirusem.

Tak duża impreza mogłaby jednak przyczynić się do rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Stąd decyzja wojewody śląskiego, która została wydana wczoraj wieczorem, na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem imprezy. Mówi Alina Kucharzewska rzeczniczka wojewody śląskiego:

Współorganizator imprezy, firma Electronic Sports League Polska, wydała komunikat, w którym potwierdziła otrzymanie wczoraj o godz. 19.45 informacji o wycofaniu przez wojewodę zgody na wydarzenie masowe. Jak napisano, dotąd organizatorzy mieli zgodę na przeprowadzenie wydarzenia, kilkakrotnie potwierdzaną w ostatnich dniach.

- Współorganizator imprezy, firma Electronic Sports League Polska, mimo zaskoczenia, respektuje decyzję wojewody - mówi rzecznik firmy Adrian Kostrzębski:

Mimo, że informacja niemal natychmiast pojawiła się w mediach, od rana pod katowickim Spodkiem zbiera się grupa kibiców gier komputerowych, którzy chcą wejść na zawody:

ESL Polska zapowiada, że zwróci pieniądze za zakupione bilety.

Katowice. Intel Extreme Masters bez publiczności. Rzeczniczka wojewody śląskiego tłumaczy decyzję, fani protestują   Spodek zamknięty dla publiczności Intel Extreme Masters Adrian Urbanek / Radio eM

Oświadczenie w tej sprawie wydał także katowicki magistrat. Mówi Maciej Stachura:

Co roku rozgrywki  gromadzą w stolicy woj. śląskiego tysiące miłośników e-sportu z całego świata. Zasadnicza część wydarzenia odbywa się w katowickim Spodku i pobliskim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Na imprezie spodziewanych było około 170 tys widzów.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Nick
  01.03.2020 18:30
  https://www.facebook.com/Mediaexpert/posts/1718131398329535?__tn__=-R przynajmniej partnerzy eventu nadal są po stronie ludzi, których ominie to wydarzenie c:
  doceń 0
 • Warzywo
  18.03.2020 00:45
  No i bardzo dobrze, sprzęt co miał być pokazany jest naprawdę top notch quality! Gdybym tylko miał czas i wiedział o tym to na serio umilił bym sobie życie.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama