107,6 FM

Dr Tadeusz Urban: Na Śląsku mamy dużo personelu, poradzimy sobie, gdy pojawi się koronawirus

Na Śląsku mamy dużo personelu, poradzimy sobie, gdy pojawi się koronawirus - deklarował w Radiu eM dr Tadeusz Urban, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Katowicach. Podkreślił, że lekarze są gotowi nawet przerwać urlopy, bo takie sytuacje już się zdarzały.

Dr Tadeusz Urban: Na Śląsku mamy dużo personelu, poradzimy sobie, gdy pojawi się koronawirus
Radio eM

Jak wyjaśnił, dr Tadeusz Urban, kiedy wszyscy wiedzą, jak postępować, a przede wszystkim, gdzie szukać instrukcji w sprawie postępowania, wówczas nie mogą zawieść ani ludzie, ani procedury. Personel medyczny jest doświadczony przez sytuacje związane z grypą lub chorobami grypopodobnymi.

Gość „Rozmowy poranka” potwierdził też, że szpitale powiatowe są w katastrofalnej sytuacji finansowej. Mówił o tym w ubiegłym tygodniu na antenie Radia eM przewodniczący Związku Powiatów Polskich, postulując m.in. wzrost wyceny świadczeń medycznych o 15% w ramach procedur szpitalnych. Szef izby lekarskiej wyjaśnił, że szpitale w ostatnich latach musiały ponieść duże nakłady na unowocześnienie placówek.

Problemem jest także brak kadry medycznej. Dr Tadeusz Urban z nadzieją odniósł się do ewentualnego ułatwienia pracy w Polsce lekarzy zza wschodniej granicy. Z niepokojem zauważył zamykanie niektórych oddziałów w szpitalach woj. śląskiego.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy