107,6 FM

Śląskie. Kolejne przypadki koronawirusa. Dwoje pacjentów w szpitalu w Zawierciu, jedna pacjentka w Chorzowie

Z 8 do 11 wzrosła liczba osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem w woj. śląskim. Dwoje pacjentów przebywa w szpitalu w Zawierciu, kolejna pacjentka w Chorzowie. Jeden z zarażonych leżał na początku na oddziale w Sosnowcu.

W Zawierciu zakażenie potwierdzono u starszej kobiety (jej stan jest dobry) oraz mężczyzny w sile wieku, którego stan lekarze określają jako poważny.

Ponadto, do chorzowskiego szpitala trafiła kobieta w sile wieku. Jej stan jest dobry.

Osoby z otoczenia zarażonych mają teraz zostać poddane kwarantannie.

Kobieta hospitalizowana w Zawierciu prawdopodobnie wróciła niedawno z Niemiec. Leczony w tym samym szpitalu mężczyzna najpierw był w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu na oddziale wewnętrznym. Gdy testy na koronawirusa dały wynik pozytywny, oddział został zamknięty, pacjenci poddani kwarantannie, a sam mężczyzna trafił do Zawiercia. Jest w ciężkim stanie.

Ośmioro innych pacjentów, u których wcześniej potwierdzono koronawirusa w woj. śląskim, przebywa w szpitalach w Raciborzu i Cieszynie. Stan jednej osoby - która leży na oddziale zakaźnym w Raciborzu jest poważny.

Obecnie w Polsce jest 47 przypadków zakażenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama