107,6 FM

Katowice. Pacjenci i personel szpitala z ujemnymi wynikami testów na koronawirusa

Ujemne są wyniku testu na koronawirusa u pacjentów i personelu medycznego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach. Badaniu zostali poddani Ci, którzy mogli mieć kontakt z zakażonym lekarzem.

Pracujący w szpitalu w Katowicach-Ligocie anestezjolog, po uzyskaniu dodatniego wyniku badania pod kątem zakażenia koronawirusem, trafił na oddział zakaźny Szpitala Powiatowego w Zawierciu – jak dotąd, jako ostatni pacjent z potwierdzonym na terenie woj. śląskiego zakażeniem.

Do tej pory próbki pacjentów i personelu medycznego, którzy mogli mieć kontakt z zakażonym lekarzem, nie wykazały u nich koronawirusa.

Szpital, w którym pracował lekarz, wstrzymał planowe przyjęcia w obu swych lokalizacjach – przy ulicach Ceglanej i Medyków. Odwołano też wizyty w przyklinicznych poradniach, a praca obu izb przyjęć – w tym okulistycznej na Ceglanej – została zawieszona.

Wśród osób poddanych testom i kwarantannie, które miały kontakt z zakażonym lekarzem, znaleźli się wojewoda śląski Jarosław Wieczorek (pracujący podczas kwarantanny w mieszkaniu na terenie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego), wicewojewoda Robert Magdziarz, a także wojewódzka inspektor sanitarna Urszula Mendera-Bożek.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama