107,6 FM

Stanisław Szwed: Rząd na pewno nie będzie oszczędzać na życiu i zdrowiu Polaków

Rząd na pewno nie będzie oszczędzać na życiu i zdrowiu Polaków – zadeklarował w Radiu eM Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Stanisław Szwed: Rząd na pewno nie będzie oszczędzać na życiu i zdrowiu Polaków   Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej HENRYK PRZONDZIONO /Foto Gość

Sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapowiedział, że rząd bierze pod uwagę przedłużenie zasiłków dla rodziców i opiekunów, którzy z powodu epidemii koronawirusa musieli zostać z dziećmi w domach. Obecnie ministrowie pracują nad wsparciem dla przedsiębiorców, którzy poniosą straty w obecnej sytuacji. Wiceminister podkreślił, że wciąż nie jest przyjęty budżet państwa na ten rok.

Stanisław Szwed zwrócił uwagę na konieczność otoczenia opieką osób starszych zarówno przez bliskich, jak i przez służby socjalne. Zachęcił do korzystania z porad zamieszczonych również na stronie internetowej ministerstwa:
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy