107,6 FM

Dr Tadeusz Urban: Sprzętu w szpitalach w Śląskiem przybywa, personelu nie brakuje

Sprzętu w szpitalach w Śląskiem przybywa, personelu nie brakuje - mówił w Radiu eM dr Tadeusz Urban, prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Katowicach.

Dr Tadeusz Urban, prezes OIL w Katowicach   Dr Tadeusz Urban, prezes OIL w Katowicach

Gość Radia eM zauważył, że obietnice rządzących co wo wyposażenia szpitali w niezbędny do walki z koronawirusem sprzęt i środki ochrony osobistej personelu są realizowane i wyraził nadzieję, że nadal tak będzie. Przed tygodniem władze Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach wystosowały apel do premiera o zapewnienie personelowi medycznemu środków do skutecznej ochrony osobistej w sytuacji zagrożenia epidemią koronawirusa.

Prezes Okręgowej Rady Lekarskiej, która kieruje izbą lekarską, zapewnił, że personelu w woj. śląskim nie brakuje, sporadycznie tylko zdarzają się przypadki skorzystania przez pracowników szpitali z prawa do pozostania w domu i opieki nad dziećmi. Ci ludzie są jednak w odwodzie. Podkreślił też, że w razie konieczności władze mogą przekierować personel z jednego szpitala do innego.

Dr Tadeusz Urban przypomniał, że obecnie najważniejsze jest przerwanie łańcucha rozprzestrzeniania się wirusa i w ten sposób zmniejszenie przyrostu liczby zarażonych. Wyraził nadzieję, że szybkie prace nad szczepionką przeciwko koronawirusowi pozwolą również szybko zaradzić zagrożeniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy