107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Teraz mamy szansę, żeby budować domowy Kościół

- Teraz mamy szansę, żeby budować domowy Kościół - podpowiadał słuchaczom Radia eM abp Wiktor Skworc. Wyjaśnił, że daje nam ją wspólne, rodzinne przeżywanie niedzielnej Eucharystii w domach.

Abp Wiktor Skworc: Teraz mamy szansę, żeby budować domowy Kościół  

Metropolita katowicki zachęcił, by pozostając w domu z powodu epidemii, uczestniczyć w Mszach św. poprzez transmisję w czasie rzeczywistym, a nie retransmisję. A także, by zachowywać postawy liturgiczne, takie jak klękanie.

Z kolei szansą dla katechezy rodzinnej określił abp Wiktor Skworc obecną sytuację, w której młodzież uczy się zdalnie w domach, a nie w szkołach.

Zaznaczył też, że na chorych i objętych kwarantanną mamy patrzeć w duchu przykazania miłości.

W nawiązaniu do przypadającego w niedzielę (22.03.) Światowego Dnia Wody, abp Wiktor Skworc podkreślił naszą odpowiedzialność za korzystanie z wody. Przypomniał, że na tę okoliczność biskupi z diecezji leżących w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii napisali do wiernych list.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama