107,6 FM

W Niemczech brak korków na odcinkach autostrad A4 i A12 przy granicy z Polską

Odcinki niemieckich autostrad A4 i A12 przy granicy z Polską są przejezdne i dostępne zarówno dla ciężarówek, jak i samochodów osobowych - informują w piątek lokalne oddziały policji w Niemczech.

Całkowicie zniknął korek na autostradzie A4 w kierunku przejścia granicznego w Jędrzychowicach - poinformowała policja w Goerlitz.

Również na przygranicznym odcinku autostrady A12 w kierunku przejścia w Świecku nie ma obecnie korków - dowiedziała się PAP w oddziale policji we Frankfurcie nad Odrą.

Na autostradach zostały zlikwidowane wprowadzone w ostatnich dniach tymczasowe ograniczenia prędkości i blokady zjazdów. Obie drogi są ponownie dostępne zarówno dla pojazdów osobowych, jak i ciężarowych.

Policja we Frankfurcie nad Odrą apeluje jednak do kierowców aut osobowych, aby w miarę możliwości kierowali się do innych otwartych przejść granicznych w Gubinie, Słubicach i Kostrzynie nad Odrą.

W ostatnich dniach na trasach prowadzących w kierunku granicy polsko-niemieckiej tworzyły się wielokilometrowe korki, a czas oczekiwania na przekroczenie granicy wynosił nawet 30 godzin. Powodem utrudnień na granicach było wprowadzenie przez polskie służby kontroli sanitarnych z powodu epidemii Covid-19.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama