107,6 FM

Dr Barbara Kopczyńska: Lekarze to słudzy życia

Lekarze to słudzy życia - przypomina w Radiu eM w Dniu Świętości Życia Barbara Kopczyńska, lekarka w hospicjum w Chorzowie i prezes oddziału śląskiego Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich.

dr Barbara Kopczynska   dr Barbara Kopczynska
Roman Koszowski /Foto Gość

Z powodu epidemii koronawirusa także opieka hospicyjna została ograniczona do minimum – mówi Barbara Kopczyńska, która jest także prezesem Stowarzyszenia Opieki Paliatywnej i Hospicyjnej „Hospicjum” w Chorzowie. Chodzi o to, aby zmniejszyć liczbę bezpośrednich kontaktów z chorymi. Ponadto lekarze są teraz dodatkowo obciążeni pracą, więc ich brakuje.

Jak zauważyła Barbara Kopczyńska, obchodzony dziś Dzień Świętości Życia przypomina nam, że potrzebny jest szacunek dla życia ludzkiego w każdym jego okresie. – Jeśli pozwolimy na niszczenie życia na początku, to prędzej czy później pojawi się też eutanazja – powiedziała Barbara Kopczyńska. Podkreśliła, że kobiety myślą o aborcji wtedy, kiedy usuwa im się grunt pod nogami, gdy brakuje np. wsparcia męża. Dlatego pierwszą koniecznością jest okazanie akceptacji dla kobiety w ciąży. Wysoko oceniła różne formy konkretnej pomocy dla matek, jak pomoc w zakupie wózka, zbiórka darów w postaci pieluszek itp. – inicjatywy, które mogą odwrócić trend proaborcyjny.

Posłuchaj całej rozmowy:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy