107,6 FM

Aleksandra Nowara: Spadła przestępczość, nieznacznie wzrosły interwencje domowe

Spadła przestępczość, nieznacznie wzrosły interwencje domowe w okresie epidemii koronawirusa - mówiła w Radiu eM podinsp. Aleksandra Nowara, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach.

Jak powiedziała podinsp. Aleksandra Nowara, policja ma w tej chwili dużo pracy w ramach kontrolowania osób odbywających obowiązkową kwarantannę, których w woj. śląskim jest ponad 10 tysięcy. Około tysiąca z nich pobrało aplikację do zdalnego potwierdzania odbywanej kwarantanny, co znacznie ułatwia pracę także policji. Natomiast na razie nie ma większych problemów z egzekwowaniem ograniczenia liczby pasażerów w autobusach i tramwajach. Jak powiedziała nasza rozmówczyni, w wielu miastach mimo wprowadzenia weekendowych rozkładów miast, w godzinach szczytu liczba środków transportu publicznego jest jednak zwiększana, aby uniknąć nadmiaru pasażerów.

Podinsp. Aleksandra Nowara podkreśliła, że policja przede wszystkim apeluje o podporządkowanie się ograniczeniom w poruszaniu się poza domem i najpierw poucza. Podała jednak przykład z wczoraj (25.03), kiedy policjanci w Tarnowskich Górach ukarali mandatami w wysokości 500 zł trzech mężczyzn pijących w miejscu publicznym piwo (obecnie można tylko w ważnych celach poruszać się po ulicach i wyłącznie w grupach maksymalnie dwuosobowych).

Pani rzecznik przyznała, że obecnie z meldunków policyjnych wynika, że spadła liczba przestępstw, natomiast delikatnie przybyło interwencji domowych.

Posłuchaj całej „Rozmowy poranka”:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy