107,6 FM

Andrzej Sośnierz: Konieczne są liczniejsze testy na wirusa i odseparowanie wszystkich zarażonych

Konieczne są liczniejsze testy na wirusa i odseparowanie wszystkich zarażonych - postulował na antenie Radia eM Andrzej Sośnierz, polityk Porozumienia, poseł PiS. Jego zdaniem nie skupiamy się na prawdziwym odizolowaniu koronawirusa.

Gość Radia eM, były prezes NFZ, z zawodu lekarz, pozytywnie ocenił obecne regulacje, nakazujące pozostawanie Polaków w domach. Zdecydowanie jednak postulował wprowadzenie powszechnych testów genetycznych dla każdego, kto przyjeżdża do Polski z zewnątrz lub jest już na kwarantannie. Następnie należy skutecznie odizolować każdego, kto już jest zarażony, aby nie roznosił wirusa. Do tego celu – jak mówił Andrzej Sośnierz – można wykorzystać puste obecnie hotele i sanatoria. W jego opinii obecna kwarantanna, której poddawani są niektórzy, nie jest skuteczna, bo ich rodziny nadal kontaktują się ze światem zewnętrznym.

W opinii Andrzeja Sośnierza uchwalona przez Sejm 2 dni temu tzw. „tarcza antykryzysowa”, krytykowana przez niektóre środowiska jako niewystarczająca, powinna być już przyjęta, a następnie można dalej dyskutować o jej rozszerzaniu i o tym, na co nas stać, pamiętając, że nie jesteśmy bardzo bogatym krajem.

Poseł Andrzej Sośnierz wyraził przekonanie, że do wyborów prezydenckich 10 maja br. nie dojdzie, bo – jak powiedział – wobec rozwijającej się przez kolejny miesiąc epidemii „sama biologia nam te wybory przełoży”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy