107,6 FM

Gliwice. Politechnika Śląska opracowuje bramę odkażającą dla personelu medycznego

Śląscy naukowcy tworzą bramę odkażającą. Ma pomóc w walce z COVID-19. Pracownicy i absolwenci Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej oraz firma WAAM, dążą do utworzenia specjalnej bramy, pod którą personel ratowniczy będzie odkażać swoje kombinezony ochronne.

Śląscy naukowcy na pomysł wpadli podpatrując dokonania innych uczelni na świecie, które robią wszystko co mogą, by pomóc w walce z koronawirusem – powiedziała Radiu eM – dr Magdalena Bogacka z zespołu badawczego Politechniki Śląskiej:

Po analizie sytuacji naukowcy dostrzegli problem w odkażaniu personelu medycznego, szczególnie jeżdżącego karetką i korzystającego z kombinezonów ochronnych.

Obecnie na Politechnice Śląskiej trwają intensywne prace nad budową pierwszej bramy dla Oddziału Zakaźnego Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu.

Naukowcy z Politechniki Śląskiej zapowiadają, że prawdopodobnie na jednej bramie się nie skończy. Jeśli pomysł się przyjmie, podobne urządzenia mogą zostać zbudowane na potrzeby również innych placówek medycznych.

« 1 »

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama