107,6 FM

Śląskie. W trasie są wymazobusy. Szybsza diagnostyka chorych na koronawirusa

Miasto Racibórz wynajęło ambulans, którym pielęgniarka będzie przyjeżdżać do osób na kwarantannie. W Świętochłowicach po wymazy jeździ pojazd użyczony przez Ochotniczą Straż Pożarną, a w Chorzowie zwykły samochód.

Chodzi o pobieranie wymazu z gardła od osób na kwarantannie i przeprowadzenie testu na obecność koronawirusa. W Raciborzu - w ambulansie oprócz pielęgniarki, jest też kierowca. - Miasto wynajęło taki ambulans, by mógł jak najszybciej ruszyć w trasę - mówi Marcin Wojnarowski z raciborskiego urzędu miasta:

Wymazobus oprócz powiatu raciborskiego, obsłuży też region Rybnika, Żor, Gliwic i Zabrza.

Śląskie. W trasie są wymazobusy. Szybsza diagnostyka chorych na koronawirusa   Sprzęt medyczny jaki ma ze sobą pielęgniarka wymazobusa raciborz.pl

Pojazd Ochotniczej Straży Pożarnej pomaga w walce z koronawirusem

W Świętochłowicach samochodem OSP medycy przyjadą do osób na kwarantannie. Prezydent Świętochłowic - Daniel Beger tłumaczy kto siedzi w środku pojazdu:

Ambulanse, których załoga pobiera wymazy od osób na kwarantannie jeżdżą już m.in. po powiatach będzińskim, bielskim czy tarnogórskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama