107,6 FM

Jan Olbrycht: Unia Europejska potrzebuje wspólnej polityki zdrowotnej

- Unia Europejska potrzebuje wspólnej polityki zdrowotnej - mówił w Radiu eM poseł do PE Jan Olbrycht. Jego zdaniem, błędy w reakcji na koronawirusa to także efekt braku zgody państw członkowskich na taką wspólną politykę.

Jan Olbrycht zaznaczył, że Komisja Europejska już 8 stycznia uprzedzała o groźbie rozprzestrzeniającego się wirusa. W jego opinii, niektóre rządy zignorowały te ostrzeżenia.

Teraz kraje unijne czeka odbudowa gospodarcza. Poseł Europejskiej Partii Ludowej (z ramienia Platformy Obywatelskiej) wyraził przekonanie, że choć w wielu sprawach politycznych nie będzie zgody między posłami polskimi z różnych frakcji w Parlamencie Europejskim, to w sprawach interesu Polski będzie współpraca. Takim obszarem będą starania o kształt budżetu UE na lata 2021-2027, który po pandemii ulegnie zmianie. Wymowny jest przykład Austrii, która deklaruje wpłaty 1 proc. dochodu narodowego do unijnej kasy, tyle, że 1 proc. dziś to inna kwota niż 1 proc. przed pandemią - wyjaśnił J. Olbrycht.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama