107,6 FM

Już ponad sto ofiar śmiertelnych koronawirusa na Śląsku, liczba przypadków zakażenia przekroczyła 2 tys.

Od wczoraj trzy kolejne osoby zmarły w szpitalu w Raciborzu. Najnowszy bilans pandemii w regionie.

Już ponad sto osób zmarło w następstwie zarażenia koronawirusem w województwie śląskim - to najnowszy bilans zgonów w regionie z powodu pandemii. W szpitalu w Raciborzu zmarli: 67-letnia kobieta z powiatu lublinieckiego, 42-letnia kobieta z powiatu rybnickiego i 69-letni mężczyzna, mieszkaniec Rudy Śląskiej.

Obecność koronawirusa wykryto w próbkach pobranych od kolejnych 72 mieszkańców województwa. W sumie na Śląsku potwierdzono już 2001 przypadków zakażenia.

Dobra wiadomość jest taka, że 94 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało - pobrane kolejne próbki biologiczne podczas badań genetycznych nie wykazały już obecności COVID-19. Tylko 7 z nich leczyło się w szpitalach, reszta dochodziła do zdrowia w swoich domach pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych i lekarza chorób zakaźnych. Najmłodsza wyleczona osoba ma 3 lata, najstarsza - 90. Łącznie w regionie mamy 304 osoby wyleczone z koronawirusa.

Województwo śląskie stale jest drugim po Mazowszu regionem w kraju zarówno z największą liczbą potwierdzonych przypadków koronawirusa, jak i zgonów w wyniku COVID-19.

Aktualną sytuację epidemiologiczną na Górnym Śląsku podajemy na bieżąco w naszym raporcie:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama