107,6 FM

Śląskie. Wypożyczalnie rowerów miejskich znowu dostępne. Są nowe zalecenia

Częstochowa, Katowice, Siemianowice Śląskie, Bielsko-Biała, Rybnik. To miasta, w których wznowiły działalność systemy wypożyczalni rowerów miejskich.

BBBike, czyli bielski system wypożyczalni rowerów miejskich wznawia funkcjonowanie. Charakterystycznie zielone jednoślady wracają na ulice Bielska-Białej. - Są wyznaczeni pracownicy, którzy będą dezynfekować wypożyczalnie i same rowery - zapewnia Tomasz Ficoń z bielskiego magistratu:

Miasto rekomenduje wykorzystywanie własnych środków dezynfekujących na uchwyty kierownicy i używanie jednorazowych, lateksowych rękawiczek.

Za kilka dni - w sobotę, miejskie jednoślady wrócą też m.in. na pszczyński rynek.  Tu też zalecane jest używanie własnych płynów do dezynfekcji uchwytów. O czym mówi burmistrz Pszczyny - Dariusz Skrobol:

Dodajmy, że dziś  także władze Rybnika podjęły decyzję o uruchomieniu rowerów miejskich. Stacje mają być dezynfekowane, zaleca się też używanie własnych rękawiczek i płynów do dezynfekcji. 80 jednośladów w 38 punktach czeka na wypożyczenie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama