107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: Wzywajmy pomocy św. Stanisława, patrona ładu społecznego

Wzywajmy pomocy św. Stanisława, patrona ładu społecznego - apelował na antenie Radia eM abp Wiktor Skworc. Zachęcał też do modlitwy za górników zagrożonych koronawirusem. Dziękował pielęgniarkom za obronę życia.

Do duchowego pielgrzymowania do Szczepanowa i Krakowa – miejsc, gdzie urodził się i zginął św. Stanisław – zachęcał dziś (8.05) w uroczystość tego głównego patrona Polski metropolita katowicki. Wyraził opinię, że mamy teraz czasy wzywania pomocy św. Stanisława jako patrona ładu społecznego. Przypomniał, że tradycyjnie czyniono tak w czasach niepokoju.  

W "Rozmowie poranka" arcybiskup dziękował pielęgniarkom i położnym za ich służbę życiu, zwłaszcza objawiającą się w obliczu pandemii. Zaprosił je do wspólnej modlitwy z okazji ich święta, przypadającego 12 maja. Zapowiedział, że w intencji tej grupy zawodowej odprawi Mszę św. w najbliższą niedzielę (10.05) w katowickiej katedrze o godz. 12.00. Będzie ona transmitowana przez Radio eM.

W przypadającą dziś (8.05) rocznicę zakończenia II wojny światowej Abp Wiktor Skworc zwrócił uwagę na wydany w przededniu tej rocznicy dokument Konferencji Episkopatu Niemiec, w którym biskupi opowiadają się za prawdą historyczną.

Metropolita katowicki raz jeszcze podkreślił, że w zakresie ograniczeń kultu religijnego wciąż musimy stosować się do wytycznych rządowych. Przypomniał, że najnowsze regulacje w archidiecezji katowickiej zawarł w opublikowanym 4 maja zarządzeniu. Jest tam mowa m.in. o I Komuniach św. Abp Wiktor Skworc zachęcał do ich organizacji w wąskim gronie rodzinnym, bez odwlekania w czasie, aby życie duchowe dzieci nie odniosło szkody. Wyraził przy tym przekonanie, że być może trzeba będzie na trwałe zmienić sposób organizacji uroczystości pierwszokomunijnych.

Cała "Rozmowa poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy