107,6 FM

Wojciech Saługa: To, co się dzieje na Śląsku, to wynik braku testów

To, co się dzieje na Śląsku, to wynik braku testów – taki zarzut postawił w „Rozmowie poranka” Radia eM Wojciech Saługa, poseł KO, szef Regionu Śląskiego PO.

Wojciech Saługa powtórzył podnoszony przez jego partię od dłuższego czasu zarzut o brak testów na koronawirusa, jego zdaniem mamy w Polsce jeden z najniższych, jeśli nie najniższy w Europie wskaźnik liczby wykonanych testów. Zaznaczył, że jego formacja teraz nie rządzi, więc nie ma narzędzi do walki z epidemią, może tylko podpowiadać rządowi, co robić. Wyraził poważny niepokój wyraźnym wzrostem liczby zakażonych, zwłaszcza w śląskich kopalniach.

Przewodniczący Regionu Śląskiego Platformy Obywatelskiej podkreślił, że wybory w okresie pandemii nie powinny w ogóle się odbywać. Zaznaczył, że są konstytucyjne przepisy, które można zastosować w tej sytuacji i nie trzeba – jak to określił – „nocnych narad na Noworodzkiej”. Wojciech Saługa powtórzył zarzut, że wybory korespondencyjne nie były przygotowane i w opinii jego partii karty wyborcze mogłyby poniewierać się na ulicach niczym druki bezadresowe. Pytany o ewentualną zmianę kandydata na prezydenta z ramienia PO, powiedział, że na razie nie wiadomo kiedy i w jakiej formie wybory się odbędą.

Cała "Rozmowa poranka" do posłuchania:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy